Velikonoční pytlíčky z filcu, které zvládnou i děti

Krásné a na výrobu velmi snadné pytlíčky na velikonoční sladkosti. Zvládnou je i děti, takže pokud potřebujete dárečky pro kamarády do školy, nebo jenom zabavit děti, určitě je zkuste udělat.


Co budete potřebovat:

Filc
Nůžky
Lepidlo
Nit, jehlu, tužku

1. Z oranžového filcu vystřihneme dva díly ve tvaru mrkve. Horní díl  trochu zkrátíme, podle obrázku. Aby vznikla kapsička na sladkost. Díly srovnáme hezky na sebe a pokraji prošijeme. Pokud nechcete šít, můžete kraje přilepit tavnou pistolí. Potom vystřihneme spodní díl horních listů ze zeleného filcu.


2. Vystřihneme druhý menší zelený díl lístečků z tmavě zeleného filcu. Naskládáme díly postupně, nejdřív světle zelené lístečky, mrkev a nakonec tmavě zelené lístečky, tak jak je vidět na obrázku. Poté prošijeme podle okraje dílu oranžové mrkve. Nakonec ozdobíme malými barevnými kolečky filcu, které nalepíme. 


3. Je hotovo :) Mrkev můžete udělat libovolně velkou, čím tlustější filc, tím udrží větší velikost. Ale je lepší udělat mrkev menší, aby hezky držela tvar.  

 

A další varianta pytlíku jako velikonoční vajíčko. 

 

1. Z filcu vystřihneme jedno plné vajíčko a pak druhé, které bude v polovině zubaté. 

2. Srovnáme celé vajíčko a zubaté na sebe a po kraji ozdobně sešijeme. Pokud nechcete sešívat můžete opět slepit po kraji tavnou pistolí.

 

3. Nakonec můžete libovolně vajíčka dozdobit. Poté vezmete lízátka a nalepíte na každé dvě oči a malý zobáček (trojúhelníček) z filcu nebo z papíru a je hotovo.