Doprava na PPL výdejní místa jen za 45 Kč

Fotonávod na praktický návlek/přetah na sádru na ruce

Fotonávod jak snadno ušít praktický návlek/přetah na sádru na ruce

Jednoduchý fotonávod jak rychle a snadno ušít přetah na sádru na ruce, aby sádra byla originální a "hustá". Navíc se nebude tolik špinit a pokud ušijete z teplého materiálu i zahřeje.

přetah na sádru na ruce

1. Budeme potřebovat obdelník bavlněné pružné látky (můžete použít starší tričko), nit, případně nažehlovačku na dozdobení.

Velikost obdelníku spočítáte:

Delší strana: délka sádry + 3 cm (1.5 cm na horní okraj a 1.5 cm na spodní okraj)

Kratší strana: Obvod sádry + 2 cm (1.5 cm na šev, 0.5 cm rezerva na přetažení)

 pomucky

2. Okraje na horním a dolním konci obdelníku (kratší strany obdelníku) založíme do rubu 1.5 cm a prošijeme strečovým cik-cak stehem.

navod 1

návod 3
3.  Asi 3 cm od bočního kraje a 3.5 cm od horního okraje prostřihneme 2 cm dlouhý otvor na palec.

Je potřeba aspoň přibližně zkusit na konkrétní ruku v sádře. (Obdelník látky dejte na ruku v sádře tak, aby horní ušitý okraj přesně zakryl horní okraj sádry a budoucí podélný šev přetahu byl na středu dlaně a spodní strany ruky. Pak přesně uvidíte, kde udělat otvor na palec, nakreslete fixou nebo křídou).

Jestli bude otvor na palec blíže pravému nebo levému kraji záleží na tom, zda šijete návlek na pravou nebo levou ruku. Na fotkách je postup na návlek na levou ruku.

návod 4

4. Otvor dokola prošijte strečovým cik-cak stehem. Můžete nejdříve založit okraje otvoru do rubu, ale není to nutné pokud šijete z tenčí tričkoviny, látka se po ušití a natažení stočí a vytvoří hezký okraj sama. Pokud šijete z tlustšího strečového materiálu, je lepší okraj založit.
navod 6

5. Našpendlíme boční šev a prošijeme cik-cak strečovým stehem.
Návod 7
6. Horní boční šev asi 3-4 cm zúžíme podle potřeby o 0.5 cm až 1 cm. Díky tomu bude návlek hezky obepínat část pod prsty a nebude odstávat.

návod 8 oprava

8. Nakonec můžete na horní stranu návleku nažehlit obrázek.

návod 9

 

Návlek z nohavice starých legínů

1. Vezmete legínky, kde je spodní část pod kolenem bez děr. Ustřihneme novaci pod kolenem.

Změříte sádru, k její délce přičtete 1,5 cm na založení spodního okraje. Horní okraj návleku je již hotový, je to spodní lem nohavice legín.

Návod 2.1

2. Založte spodní okraj ustřižené nohavice-budoucího návleku do rubu a prošijte cik-cak strečovým stehem.

návod 2.2 
3. Prostřihněte otvor pro palec. Asi 3 cm od bočního kraje a 3.5 cm od horního okraje prostřihneme 2 cm dlouhý otvor na palec. Jestli bude blíže pravému nebo levému kraji záleží na tom, zda šijete návlek na pravou nebo levou ruku. Na fotkách je návlek na levou ruku.

návod 2.3

4. Otvor na palec obšijeme strečovým cik-cak stehem.

Návod 2.4

5. A je hotovo. Stačí ozdobit.

návod 2.5

Pokud budete chtít ušít zimní hřejivou variantu, můžete návlek udělat delší přes prsty. Vždy je ale potřeba šít z pružného materiálu.