Doprava na PPL výdejní místa jen za 45 Kč

Jak snadno vyrobit krásné mašle na dárky

Jak jednoduše vyrobit krásné mašle na zabalení dárků?

V článku najdete několik typů jak snadno vyrobit mašle na zabalení dárků. Některé mašle můžete navíc využít na výrobu drobného dárku, třeba sponky do vlasů nebo originální gumičky a čelenky do vlasů. Také najdete jednoduchý návod jak originálně využít zbytky stuh.

U  nás najdete velký výběr stuh i textilní lepidla.

masle mix

 

Návod 1:

K výrobě první mašle budete potřebovat 30 - 40 cm pevnější (ideálně rypsové) širší (2.5 cm - 4 cm) stuhy a barevně sladěné 2 ozdobné stuhy šíře 1 cm - 2 cm. Dále 5 cm stuhy šíře asi 0.5 cm na převázání středu mašle. Pak už jen nit, jehlu. Při výrobě této mašle můžete použít i kratší odstřižky stuh, takže vše krásně zpracujete.

  masle

masle 2

 masle 3

 

Návod 2:

Na další ozdobnou mašli budete potřebovat širší pevnou stuhu (rypsová, plátnová, bavlněná). Pokud bude mít i drátek v krajích lze použít monofilovou a atlasovou.

 

1. Rozhodněte se, jak velkou chcete mašli a číslo vynásobte dvěma. Tak dlouhý ustřihnete první kus stuhy.  Stuhu slepíte (textilní lepidlo, tavná pistole) nebo sešijete do smyčky. Poté ustřihnete o 2- 4 cm kratší kus stuhy a zase uděláte smyčku. Vytvoříme ze stuhy alespoň tři smyčky, ale může jich být více. Všechny smyčky mohou být stejně velké, nebo odstupňovaných velikostí. Potom vetší dáte dozadu a kratší dopředu. Jedna smyčka musí být malá, bude to budoucí střed mašle. Poté potřebujeme jeden kus stuhy alespoň 25-30 cm dlouhý na ocásky mašle.

bezova masle vazana

 

2. Navrstvěte smyčky jednu na druhou, jak je níže ukázáno na obrázku, největší se obvykle dávají dozadu. Jako poslední se použije malá středová smyčka. Poté se budoucí mašle na středu smáčkne a pod nejmenší smyčkou se provlékne drátek nebo pevná nit a střed se pevně sváže.

        bezova masle vazana 2

3. Nakonec přidáme pruh stuhy, který jsme uprostřed jeho délky převázali drátkem nebo pevnou nití. Takto připravené ocásky mašle přivážeme ke středu mašle. Drátek protáhneme pod nejmenší středovou smyčkou, aby nebyl vidět. Poté konce ocásku jemně přeložíme na půl a zešikma sestřihneme a je hotovo :)

bezova masle vazana 3

 

Návod 3:

Následují mašle je vyrobená z pevné stuhy 5 cm široké. V této šířce je ideální jako velká mašle na věnec, nebo na velký dárek. Samozřejmě lze vyrobit z libovolné šíře, pak bude celkově menší.

 

1. Připravíte si 2 m pevnější stuhy šíře 5 cm na mašli a 75 cm dlouhý kus mašle na ocásky mašle. Z delšího kusu mašle udělejte dvě velké smyčky, jak je znázorněno na obrázku, přičemž konce stuhy se v samém středu trochu překrývají.

Potom střed první smyčky přiložte ke středu mašle.

masle velká cervená

2. V dalším kroku přiložte i druhý střed smyčky ke středu mašle. Střed mašle přimáčkněte a pokud se Vám zdají smyčky nerovnoměrně velké, upravte je a nakonec střed pevně uvažte nití nebo drátkem.

masle velka cervena 2

 

3. Druhý kus připravené stuhy v polovině délky smáčkneme a přivážeme na střed mašle jako ocásky mašle. Poté střed mašle zakryjeme kouskem stuhy, kterou vzadu svážeme nebo slepíme. 

masle velka cervena 3

4. A je hotovo :)

masle velka cervena 6

Návod 4:

Pokud Vám při balení dárků a výrobě mašlí zbyly odstříhané kusy stuh, nemusíte je vyhazovat, ale snadno z nich vyrobíte krásnou mašli.

 

1. Zbytky stuh srovnáme podle velikosti od nejdelších po nejkratší a navrstvíme je na sebe podle níže uvedené fotky. Potom střed mašle smáčkneme a svážeme nití nebo drátkem.

masle ze zbytku 2

2. Střed mašle ovážeme stuhou, abychom ozdobně zakryli střed. A jen hotovo :)

mašle ze zbytků

Návod 5:

A teď oblíbená do prostoru mohutná mašle. Budete potřebovat opět pevnou stuhu, nebo stuhu s drátkem. Podle velikosti mašle 3 - 4 m stuhy.

 

1. Ze stuhy vytvořte smyčku, chytněte střed mezi palec a ukazováček a udělejte druhou smyčku, jak je ukázáno na obrázku. Velikost smyčku určuje konečnou velikost mašle.

zlata masle

2. Vytvořte na každé straně alespoň 5 smyček. Poté udělejte poslední smyčku a stuhu ustřihněte, nechte asi 1cm přesah přes střed mašle.

zlata masle 2

3. Protáhněte drát nebo provázek středovou smyčkou mašle a pevně svažte.

zlata masle 3

4. Postupně smyčky roztahujte do stran a vytvarujte je dokola středu mašle. Poté ustřihněte podle velikosti mašle kus stuhy, kterou uprostřed délky smáčknete a vytvoříte tak ocásky mašle. Přivážeme na střed mašle pod smyčkami.

zlata masle 4

5. Konce ocásků mašle zastřihneme do obráceného tvaru V nebo zešikma, jak je ukázáno níže.

zlata masle 5

6. A je zase hotovo :)

 

Návod 6:  

Na tuto mašli budete potřebovat stuhy ve střech šířích ideálně ve stejné barvě. Nebo dvě šíře a na nejužší rozměr přeložíte tenčí stuhu podélně. Dále pokud budete chtít hotovou mašli použít na na výrobu doplňků do vlasů, tak je potřeba nachystat sponu, čelenku nebo gumičku. Postupujte podle fotografií níže od kroku 1. do kroku 9. Poté můžete podle dalších fotografií mašli připevnit na sponu, nebo textilním lepidlem nebo tavnou pistolí na gumičku nebo čelenku.

                                                  masle fialova 3

                    masle fialova 22

                            masle fialova 2

Návod 7:

Na výrobu další mašle budete potřebovat pevnější stuhu (rypsová, bavlněná, zpevněná drátkem) nebo můžete použít zbytek lemovacího bavlněného proužku, jako je ve fotonávodu níže. Ještě budete opět potřebovat jehlu a nit.

masle cervena 2

 Zdroj: pinterest