Doprava na PPL výdejní místa jen za 45 Kč

Cestovní polštář do auta na bezpečnostní pás

Fotonávod na ušití cestovního polštáře do auta připevňujícího se na pás

Co budete potřebovat?

Fleece nebo minky látku
Bavlněnou látku
Vlizelín
Suchý zip 
Výplň
Nit, nůžky, špendlíky, pravítko
polstar na pas 3
Postup:

1. Z fleecu nebo minky látky vystřihneme dva obdélníky o velikosti 70 cm x 20 cm. Z bavlněné látky vystřihneme čtyři obdélníky o velikosti 16 cm x 17 cm. Z vlizelínu vystřihneme čtyři obdélníky velikosti 13 cm x 7 cm. 

polstar na pas 5

 

2.  Bavlněné obdélníky přeložíme lícovou stranou nahoru žehličkou sežehlíme.

polstar na pas 6

 

3. Poté obdélníky rozložíme a ke středové hraně z rubové strany přiložíme vlizelín a přižehlíme. Pozor, strana s lepidlem je lesklá a vidíte na ní lesklé kapičky. Tato strana musí směřovat dolu k bavlněné látce. 

polstar na pas 7

4. Na rozložené bavlněné obdélníky našpendlíme a poté přišijeme dva pruhy suchého zipu dlouhého 8 cm, širokého 1 cm nad sebe, takže vznikne pruh suchého zipu široký 2 cm. První pruh suchého zipu položíme asi 2 cm od levé strany obdélníku a asi 3 cm od horního okraje. Našíváme na tu stranu obdélníku, která je zpevněná vlizelínem, díky tomu se zipy při používání nevytrhnou z látky.

polstar na pas 9

polstar na pas 8

5. Obdélníky srovnáme podle středového záhybu a rubem nahoru obšijeme při kraji. Jednu kratší stranu si necháme neprošitou na otočení. Poté odstřihneme rohy u prošitých stran, aby byl po otočení na líc hezký plochý roh.

polstar na pas 10polstar na pas 11

 

6. Obdélníky otočíme lícem nahoru a sežehlíme hrany. Poté těsně při kraji prošijeme.

postar na pas 12polstar na pas 14

 

7. Obdélník s háčkovým suchým zipem položíme na lícovou levou hranu fleecového dílu asi 12 cm od horního okraje. Přesně naproti na pravou hranu dílu položíme druhý bavlněný díl očkovou částí suchého zipu, tak aby se suchý zip slepil k sobě a přesně na sebe. Stejně postupujeme na opačném konci fleecového dílu.polstar na pas 15

polstar na pas 16

 

8. Poté přiložíme druhý fleecový díl, lícem dolů a rubem nahoru. Srovnáme hrany na hrany a sešijeme na šíři patky. Na spodní kratší hraně si necháme neprošité místo, tedy otvor na otočení polštáře.

polstar na pas 17polstar na pas 19

 

9. Polštář otočíme lícem nahoru a hezky srovnáme švy.

postar na pas 20

polstar na pas 21

 

10. Polštář vycpeme výplní a otvor zašijeme neviditelným stehem v ruce.

polstar na pas 22

 

11. A je hotovo :)

polstar na paa 23

 

Tipy a rady!

Po vyzkoušení polštáře, jsme zjistili, že je potřeba horní konec polštáře rozšířit, aby hezky držel na rameni a hlava se mohla pohodlně opřít. Také délka polštáře je různá pro autosedačku a pro sezení bez ní.

 

vylepseny polstar

vylepseny polstar 2

Polštář pro autosedačku:

Doporučuji polštář dlouhý 70 cm. V 55 cm rozšiřte na každé straně o trojúhelník 15 x15 cm.

strih polstar autosedacka

Polštář pro větší děti a dospělé, tedy bez autosedačky a podsedáku :)

Doporučuji polštář dlouhý 80 cm. V 60 cm rozšiřte na každé straně o trojúhelník 20 x 20 cm. Ještě jsem trojúhelník ve v obou vnějších hranách lehce zakulatila, tím se ještě trochu zvětšil rozměr rozšiřujícího polštářku. Je vidět na fotce výše.

strih polstar vetši děti