Doprava na PPL výdejní místa jen za 45 Kč

Povlak na polštář bez šití

Povlak z fleecu na polštář bez šití

Co budete potřebovat:

fleece
polštář
ostré nůžky

nesity povlak na polstar 3

Postup:

1. Připravíme si horní i spodní díl budoucího polštáře z fleecu. Pokud máte polštář 25 cm x 25 cm, vystřihnete si horní i spodní díl velký 30 cm x 30 cm. Vždy musí být rozměr každé hrany o 5 cm delší, než je délka polštáře. 

Poté položíte spodní díl lícem dolu a na něj položíte horní díl lícem nahoru. Oba díly přesně srovnáte na sebe. Z každého rohu vystřihneme čtvereček 5 cm x 5 cm.

nesity povlak na polstar 4

nesity povlak na polstar 5

 

2. Podél celého okraje polštáře nastříhejte proužky široké asi 2.5 cm a dlouhé 5 cm. Pro přesnější stříhání si můžete 5cm okraj předkreslit krejčovskou křídou.

nesity povlak na polstar 6

 

3. Přeložte každý proužek na půl a uprostřed prostřihněte malou dírku.

nesity povlak na polstar 8
nesity povlak na polstar  9

 

4. Mezi oba díly z fleecu položíme polštář.

nesity povlak na polstar 10

 

5. Začneme splétat horní a spodní pruhy dohromady. Začneme uprostřed jedné strany. Nejdřív vezmeme horní pruh fleecu a provlékneme spodním pruhem fleecu. Poté do původního horního pruhu fleecu provlékneme následující spodní pruh, tím v dalším kroku provlékneme následující horní pruh fleecu a tím zase následující spodní pruh fleecu. A stále dokola, dokud nespleteme celý obvod polštáře.

nesity povlak na polstar 11

 

6. Nakonec Vám zbyde poslední pruh fleecu. Ten podélně rozstříhneme a provlékneme vedlejším pruhem a poté uděláme uzel.nesity povlak na polstar 12nesity povlak na polstar 13

7. A je hotovo :)

nesity povlak na polstar 2

nesity povlak na polstar