Doprava na PPL výdejní místa jen za 30 Kč

Fotonávod na výrobu žravé knihy Harry Potter

Fotonávod na výrobu žravé knihy Harry Potter

Co budete potřebovat?

Umělou kožešinu nebo polyesterovou chlupatinu
Umělé oči s pojistkou  (https://www.sazo.cz/ostatni-3/oci-barevne-3d-s-pojistkou--20-mm/)
Rypsovou nebo keprovou stuhu (nebo popruh)  (https://www.sazo.cz/popruhy/)
Filc bílý a vínový
Karton, lepící notýsek, lepidlo, nůžky   (https://www.sazo.cz/lepidla-na-textil/)

zrava kniha

Postup:
 

1. Připravíme si:

 2 obdelníky z kartonu 10 x 8 cm (nebo jinou velikost, podle velikosti notýsku, který chcete vložit)
 2 kusy rypsové stuhy 20 cm dlouhé
 2 obdelníky z vínového filcu 10 x 8 cm
 2 obdelníky z chlupatiny 12 x 10 cm

zrava kniha 1

2. Kartónové obdélníky z jedné strany natřeme lepidlem a nalepíme na rubovou stranu kožešinových dílů. Po nalepení opatrně odstřihneme rohy kožešiny, jak je na obrázku. Potom potřeme kraje nalepených kartonových dílů, spodní chlupatinu zahneme podél kraje kartonů a přilepíme. 

zrava kniha 33zrava kniha 44

 3. Nalepíme první kus stuhy přesně podél jednoho kraje kartonu. Poté nalepíme druhou stuhu podél opačného kraje   kartonu. Vezmeme vínový filcový obdélník a nalepíme ho přes stuhy na kartonový obdélník a tím ho celý krásně zakryjeme.
 


zrava kniha 4

 

  4. V dalším kroku přiděláme oči. Uděláme otvory na protažení tyčky od umělých očí, oči nasadíme a zezadu nasadíme   pojistku. Pokud za pojistkou tyčky moc vykukují, je potřeba je odříznout, aby nevyčnívaly. 
zrava kniha 6

zrava kniha nasazeni oci

 

 6. Pokud nemůžete přečnívající konce uříznout a nebo pokud i tak hodně vyčnívají, musíte vložit jednu nebo více vrstev z   filcu, aby jsme vycpali plochu do výšky a konce tyček nevyčnívali. Obkreslete si na papír šablonu a podle té vystřihněte a   nalepte potřebný počet vrstev filcu tak, aby konce očí nevyčnívali. Tím jsme připravili vrchní stranu knihy s očima.

zrava kniha 55

 

 7.  Připravíme si druhý červený filcový obdélník. Z kousku bílého filcu ustřihneme asi 3 cm široký pruh dlouhý jako kratší   hrana vínového obdélníku. Na jedné straně bílého pruhu vystříháme zuby.

zrava kniha 66

8. Poté vezmeme předem připravený spodní chlupatý díl s nalepenými pruhy stuhy a položíme na něj notýsek. Na notýsek položíme připravený filcový obdélník a vše hezky slícujeme. Poté přehneme přečnívající stuhy přes filcový vínový obdélník a podélně přilepíme. Potom vezmeme bílý zubatý pruh filcu a nalepíme na užší kraj filcového obdélníků jako budoucí zuby. Nakonec vezmeme předem připravený chlupatý s očima a přilepíme ho nahoru. Vše je na fotografiích níže. 

zrava kniha 88

9. Po zaschnutí lepidla vlepíme notýsek pomocí oboustranné lepicí pásky nebo lepidlem.

zrava kniha 99

10. Vyrobíme jazyk knihy. Z vínového filcu vystřihněte půl ovál s rovnou horní hranou vhodné velikosti.


zrava kniha 12

 

11. Jazyk asi půl centimetru od kraje dokola prošijte žlutou kontrastní nití. Poté od středu rovné hrany prošijte jazyk prostředkem hustým cik-cak stehem asi do dvou třetin délky. Jak je ukázáno na fotografiích.

zrava kniha 13


12. Jazyk vložíme pod notýsek a přilepíme.


zrava kniha 14

13. A je hotovo :)

zrava kniha 1313