Fotonávod na výrobu žravé knihy Harry Potter

Fotonávod na výrobu žravé knihy Harry Potter

Co budete potřebovat?

Umělou kožešinu nebo polyesterovou chlupatinu
Umělé oči s pojistkou  (https://www.sazo.cz/ostatni-3/oci-barevne-3d-s-pojistkou--20-mm/)
Rypsovou nebo keprovou stuhu (nebo popruh)  (https://www.sazo.cz/popruhy/)
Filc bílý a vínový
Karton, lepící notýsek, lepidlo, nůžky   (https://www.sazo.cz/lepidla-na-textil/)

zrava kniha

Postup:
 

1. Připravíme si:

 2 obdelníky z kartonu 10 x 8 cm (nebo jinou velikost, podle velikosti notýsku, který chcete vložit)
 2 kusy rypsové stuhy 20 cm dlouhé
 2 obdelníky z vínového filcu 10 x 8 cm
 2 obdelníky z chlupatiny 12 x 10 cm

zrava kniha 1

2. Kartónové obdélníky z jedné strany natřeme lepidlem a nalepíme na rubovou stranu kožešinových dílů. Po nalepení opatrně odstřihneme rohy kožešiny, jak je na obrázku. Potom potřeme kraje nalepených kartonových dílů, spodní chlupatinu zahneme podél kraje kartonů a přilepíme. 

zrava kniha 33zrava kniha 44

 3. Nalepíme první kus stuhy přesně podél jednoho kraje kartonu. Poté nalepíme druhou stuhu podél opačného kraje   kartonu. Vezmeme vínový filcový obdélník a nalepíme ho přes stuhy na kartonový obdélník a tím ho celý krásně zakryjeme.
 


zrava kniha 4

 

  4. V dalším kroku přiděláme oči. Uděláme otvory na protažení tyčky od umělých očí, oči nasadíme a zezadu nasadíme   pojistku. Pokud za pojistkou tyčky moc vykukují, je potřeba je odříznout, aby nevyčnívaly. 
zrava kniha 6

zrava kniha nasazeni oci

 

 6. Pokud nemůžete přečnívající konce uříznout a nebo pokud i tak hodně vyčnívají, musíte vložit jednu nebo více vrstev z   filcu, aby jsme vycpali plochu do výšky a konce tyček nevyčnívali. Obkreslete si na papír šablonu a podle té vystřihněte a   nalepte potřebný počet vrstev filcu tak, aby konce očí nevyčnívali. Tím jsme připravili vrchní stranu knihy s očima.

zrava kniha 55

 

 7.  Připravíme si druhý červený filcový obdélník. Z kousku bílého filcu ustřihneme asi 3 cm široký pruh dlouhý jako kratší   hrana vínového obdélníku. Na jedné straně bílého pruhu vystříháme zuby.

zrava kniha 66

8. Poté vezmeme předem připravený spodní chlupatý díl s nalepenými pruhy stuhy a položíme na něj notýsek. Na notýsek položíme připravený filcový obdélník a vše hezky slícujeme. Poté přehneme přečnívající stuhy přes filcový vínový obdélník a podélně přilepíme. Potom vezmeme bílý zubatý pruh filcu a nalepíme na užší kraj filcového obdélníků jako budoucí zuby. Nakonec vezmeme předem připravený chlupatý s očima a přilepíme ho nahoru. Vše je na fotografiích níže. 

zrava kniha 88

9. Po zaschnutí lepidla vlepíme notýsek pomocí oboustranné lepicí pásky nebo lepidlem.

zrava kniha 99

10. Vyrobíme jazyk knihy. Z vínového filcu vystřihněte půl ovál s rovnou horní hranou vhodné velikosti.


zrava kniha 12

 

11. Jazyk asi půl centimetru od kraje dokola prošijte žlutou kontrastní nití. Poté od středu rovné hrany prošijte jazyk prostředkem hustým cik-cak stehem asi do dvou třetin délky. Jak je ukázáno na fotografiích.

zrava kniha 13


12. Jazyk vložíme pod notýsek a přilepíme.


zrava kniha 14

13. A je hotovo :)

zrava kniha 1313