Doprava na PPL výdejní místa jen za 45 Kč

Fotonávod na pelíšek s dekou v jednom

 

Fotonávod krok za krokem na ušití pelíšku s dekou v jednom pro čtyřnohé mazlíčky

Co budete potřebovat?

fleece nebo jinou vrchní látku
minky nebo hladký plyš na teplý vnitřek pelíšku

polyesterovou výplň 
nit, nůžky, pravítko1. Vystřihneme si nejdříve jeden obdélníkový díl A veliký 38 cm x 53 cm z fleecu, poté jeden obdélníkový díl B veliký 38 cm x 53 cm z minky látky.

Poté vystřihneme jeden obdélníkový díl C velikosti 48 cm x 43 cm z fleecu a jeden díl C z minky látky.

2. Oba díly C zúžíme přeložením a sestřižením podle obrázku níže tak, aby spodní hrana dílu C měla rozměr 38 cm.(Rozměry jsou v palcích. Pro převod 1 palec se rovná 2.54 cm).

 

3. Oba díly C k sobě přiložíme rubovou stranou a po obvodu sešijeme. Na boční hraně si necháme asi 10 cm nesešité místo, abychom mohli po sešití otočit na lícovou část. Po otočení otvor po obvodu sešijeme. Poté sešitý díl C položíme minky látkou směrem vzhůru širší stranou nahoru a širší stranu asi 3 cm založíme a podélně při kraji sešijeme. (Založení horního okraje nemusíte dělat, pokud nechcete, protože máme budoucí deku ze dvou sešitých dílů. Založení je nutné pouze pokud bychom deku udělali pouze z jednoho dílu fleecu nebo minky, abychom okraj začistili).4. Na lícovou stranu dílu A položíme lícovou stranou díl C. Srovnáme hezky spodní a boční hrany, takže díl C bude v hodní části jako zvlněný. 

5. Poté přiložíme lícovou stranou dovnitř a rubovou stranou ven díl B a srovnáme hezky všechny rohy i hrany na sebe. 

6. Poté po kraji sešijeme. Na dolní hraně si necháme asi 10cm neprošitý otvor na otočení. 

7.  Po sešití otočte budoucí pelíšek otvorem ve spodní hraně lícovou stranou ven. Otvorem mezi dílem A a dílem B vycpěte dno pelíšku polyesterovou výplní, kuličkami nebo třeba výplní ze starého polštáře. Poté založte okraje dovnitř u všech třech dílů a otvor zašijte skrytým stehem. A je hotovo :)