Doprava na PPL výdejní místa jen za 30 Kč

Jak rychle opravit zimní bundu nebo kalhoty?

Zimní oblečení většinou nejde zašít na stroji, jelikož by prošití zhoršilo funkčnost. Vzhledem k materiálům, ze kterých je oblečení ušito i nažehlovací záplaty lze využít omezeně, jelikož hrozí poškození materiálu žehličkou. Proto nedám dopustit na samolepicím záplaty a permanentní textilní lepidlo, které vše elegantně a rychle vyřeší :)


Co budeme potřebovat?

textilní lepidlo, samolepicí záplatu, nažehlovačku, nebo nášivku, nůžky

 

 

1. Z nalepovací záplaty vystřihneme potřebný kousek na zakrytí díry. a nalepíme přes díru na oblečení. Okraje látky na otvoru oblečení se snažíme hezky srovnat k sobě a nalepit bez záhybů.

2. Okraje látky na otvoru oblečení se snažíme hezky srovnat k sobě a  záplatu nalepit bez velkých záhybů.

3. Vybereme záplatu, která se nám líbí. Skvělé jsou nášivky ze softshellu s reflexním potiskem. Na šusťáku i softshellu po nalepení hezky drží a vypadají dobře.

4. Vybranou záplatu nalepíme textilním lepidlem. Pozor, lepidlem neušpiňte okolní materiál, pokud by se Vám to stalo, do zaschnutí lze vyprat v teplé vodě. Po zaschnutí lepidlo vydrží praní na 40°C. 

5. A je hotovo! Po zaschnutí lepidla, cca 12 hodin připraveno k nošení. Mám vyzkoušeno i na zimních kalhotách na lyže a dokonce i na zimních sněhulích, kde reflexní softshellová záplata vydržela dva roky a boty neprotékaly :)