Doprava na PPL výdejní místa jen za 30 Kč

Jak snadno ušít psí obleček ze starého svetru

Fotonávod krok za krokem na ušití psího oblečku ze starého svetru

 

Co budete potřebovat?

Starý svetr, nebo pleteninu
Lemovací pruženku vhodné barvy
Špendlíky, nůžky, nit
Větší papír na střih, tužku, nůžky na papír

 

Postup:

1. Vytvoření střihu
Pokud máte starý obleček správné velikosti, stačí ho překreslit na svetr. Pokud potřebujete obleček trochu větší než původní, protože Vám pejsek dospěl, srovnáte obleček bočními lemy hezky na sebe a překreslíte linie na papír.

oblecek 1

K překreslené linii oblečku přidáme všude 1 cm přídavek, tím zvětšíme celkovou délku oblečku u krku i na zádech. K linii pod otvory na packy přidáme 2 cm. Tímto zvětšíme obvod oblečku okolo hrudníku asi 3 cm. 

oblecek 2oblecek 3

2. Přenesení střihu na látku

Svetr otočíme rubem nahoru. Boční švy svetru srovnáme na sebe, abychom získaly boční stranu svetru beze švu. K té přiložíme horní hranu střihu a překreslíme. Takže ohyb svetru bude vršek oblečku (záda). Spodní lem svetru využijeme jako roláček u krku. Poté vystřihneme. Stříháme horní i spodní vrstvu svetru současně. Můžete si pro jistotu sešpendlit, aby se Vám vrstvy po sobě neposunuly.

oblecek 4oblecek 5oblecek 6

3. Olemovaní lemovací pruženkou

Na okraje budoucího oblečku našpendlíme lemovací pruženku. Kromě linie pod otvory na packy a horní hrany (budoucí roláček u krku). Prošijeme pružným cik-cak stehem.

oblecek 7oblecek 8

oblecek 9

4. Sešití oblečku.

Srovnáme olemované okraje oblečku, stejně tak otvory pro packy a sešpendlíme spodní hranu. Poté prošije hustším cik-cak stehem Pokud by se kraj ustřiženého svetru páral, nejdříve ho začistíme cik-cak stehem nebo na overlocku, až poté sešijeme.

oblecek 11oblecek 10oblecek 12

5. A je hotovo :)

Obleček můžeme ještě ozdobit na boku nášivkou.

oblecek 13