Doprava na PPL výdejní místa jen za 30 Kč

Jak ušít hárací kalhotky pro psa?

Fotonávod krok za krokem na ušití háracích kalhotek pro Vaší fenku


Střih kalhotek vznikal postupně. V největší nouzi jsem mladší dceři vzala ze skříně kalhotky, které jsem na bočních švech rozstřihla a svázala tak, aby psovi drželi v pase. Na ocásek jsem prostě prostřihla otvor a hotovo. Taky to fungovalo, ale kalhotky hlavně v noci klouzaly a padaly. Ale jako první a rychlá pomoc určitě pomohly. Protože byly bílé se vzorem, hned jsem věděla, že budu šít z tmavé látky. 

Pejska jsem změřila dokola v pase a pak od pasu přes zadek dolu na bříško. Doporučuju první nástřel střihu střihnout v jedné vrstvě z čehokoliv, co můžete vyhodit, rychle nastehovat a vyzkoušet, jestli délka vnitřní hlavní části kalhotek je dost dlouhá, mezi nožičkami dostatečně široká a zda otvor na ocásek přesně sedí. U prvních kalhotek mi vyšel moc dole a musela jsem ho dole zašívat a nahoře prodlužovat :)

Já jsem na kalhotky využila vyřazené bavlněné černé legíny, horní sed i s gumou v pase. Doporučuji šít z tmavých bavlněných látek, aby kalhotky po vyprání neměly fleky. Našla jsem také tip na šití z fleecu, ale bála jsem se, že by fence bylo horko a pařila se. I tak jsme museli používat slipové vložky :)

 


Co budete potřebovat?


bavlněný úplet, nebo třeba staré legíny, nebo tričko 

suchý zip

lemovací pruženku

špendlíky, nůžky, křídu, nit

 

Postup:

1.Střih obkreslíme dvakrát na látku. Nezapomeneme na střední otvor na ocásek.

      

     

2. Vystřihneme, včetně otvorů na ocásek. Položíme rubem na rub, takže shora i zdola bude líc, srovnáme hezky kraj na kraj.

    


3. Na oba delší podélné kraje našpendlíme lemovací pruženku. Už při špendlení se snažíme pruženku trochu natahovat.

   


4. Lemovací pruženku po obou stranách přišijeme cik-cak stehem. Při šití natahujeme pruženku vůči bavlněnému materiálu.

     

 

5. Z látky vystřihneme obdélník 22 cm x 16 cm. Podélně, rubovou stranou nahoru přeložíme a po kratších stranách prošijeme, jak ukazují žluté šipky. Poté otočíme lícem nahoru a hezky srovnáme rohy a švy. Poté vystřihneme obdélník 36 x 8 cm. Přeložíme podélně z lícové strany, založíme kraje a vytvoříme asi 3cm široký pruh. Já na fotce využila horní zašitou gumu od legín, odstřihla jsem s 2 cm přídavkem, založila a prošila.

    


6.  Do připraveného obdélníku vložíme spodní díl budoucích kalhotek, koncem kde je blíže otvor na ocásek. Kraje obdélníku založíme a prošijeme podél kraje cik-cak stehem.

     

 

7. Na střed připraveného dlouhého pruhu našpendlíme druhý konec spodního dílu. A překryjeme lemovací pruženkou, jak je vidět na fotografii níže. Prošijeme cik-cak stehem. 

     
      


8. Oba konce pruhu založíme a prošijeme.

            

 

9. Otvor na ocásek olemujeme lemovací pruženkou.

       

 

10. Spodní část obšitého otvoru přeložíme podle fotografie a prošijeme.

       

 

11.  Na konce vnitřní strany tenkého pruhu našijeme suché zipy. Ana vnější stranu horního obdélníku našijeme druhou část suchého zipu, tak jak je ukázáno na fotce.

     

 

12. A je hotovo :)