Doprava na PPL výdejní místa jen za 30 Kč

Jak ušít kuklu na hory do půl hodiny

 

Fotonávod krok za krokem na ušití kukly fleecu

Teplá kukla z fleecu se hodí pod helmu i místo čepice. Mám dvě koupené, ale obě mají malý otvor na obličej. Navíc mi nevyhovovalo rovné zakončení kukly, vepředu na krku byla krátká a vyhrnovala se zpod bundy. Proto jsem si ušila kuklu, kterou je možné stáhnout pohodlně až pod bradu a vpředu na krku i vzadu je prodloužená.

 

Co budete potřebovat:

Fleece
Lemovací pruženku      (https://www.sazo.cz/pruzenky-gumy/)
Ozdobnou aplikaci        (https://www.sazo.cz/ostatni-nasivky-a-aplikace/)
Lepidlo textilní               (https://www.sazo.cz/krejcovske-potreby/lepidlo-na-textil-prym/)
Špendlíky, nit, nůžky, křídu

 

Postup:

1. Kuklu z obchodu, která mi velikostí sedí, jsem překreslila na přeložený fleece. Překlad látky je u přední části kukly. Poté jsem dokreslila křídou přední a zadní prodloužení kukly.

kukla 1

kukla rozmery

2. Poté překreslíte původní otvor na obličej, ten jsem zvětšila asi o polovinu původní velikosti na délku, jak je níže na fotce. Poté vystřihneme asi 1 cm od předkreslených linií (kvůli přídavku na švy, je možné si pro jistotu ještě předkreslit). Přední strana pod bradou je díky překladu látky spojená. Viz níže fotka.
kukla 2

kukla 3

3. Budoucí kuklu otočíme rubem nahoru, srovnáme hezky kraje látky na sebe a horní okraj sešpendlíme a prošijeme. Pokud nemáte overlock, můžete použít cik-cak steh, nebo overlockový steh na klasické stroji.

kukla 4

4. Poté olemujeme na overlocku spodní kraj látky. Pokud nemáte overlock stačí okraj založit a prošít cik-cak stehem.

kukla 5

5. Kuklu otočíme lícem nahoru a na otvor na obličej našpendlíme lemovací pruženku. Je dobré jí lehce natahovat, aby na kraj lehce stáhla dovnitř. Prošijeme cik-cak stehem.

kukla 6

kukla rub

6. Kuklu otočíme lícem nahoru. Pokud chcete můžete nalepit textilním lepidlem koženou aplikaci. A kukla je hotová :)

kukla ok