Doprava na PPL výdejní místa jen za 30 Kč

Jak ušít kapsičku na pamlsky pro psa?

Fotonávod  krok za krokem na ušití praktické kapsičky na psí pamlsky s malou kapsou na pytlíčky. Kapsička má karabinu, kterou jí snadno připnete na pásek, tašku, kabelku nebo poutko od kalhot.

 

Co budete potřebovat:

zbytky softshelu, šusťáku 
popruh, plastový trojzubec
kovovou karabinku
nůžky, špendlíky, svorky, křídu, pravítko1. Nastříháme si dva díly 19x17cm ze softshelu a 2 díly 19x17cm ze šusťáku. Poté položíme softshelový díl lícem nahoru a na něj šusťákový díl rubem nahoru. Srovnáme hrany a podél horní kratší, tedy 17cm dlouhé hrany prošijeme. Zopakujeme i u druhým dílů.

   

2. Poté si ustřihneme ze softshelu díl 12x17 cm. Horní hranu dlouhou 17cm založíme 1 cm a prošijeme. Poté díl položíme lícem nahoru na lícovou stranu sofsthelového dílu, jak je na fotce níže. A po obvodu prošijeme (stačí strany, kde jsou na fotce svorky, spodní hranu nemusíte prošívat).

3. Na díl s našitou budoucí přední kapsičkou položíme lícem dolů druhý díl (díly lícem k líci, softshel na softshel a šusťák na šuťák). Po obvodu vyjma horní hrany u šusťákových dílů prošijeme. Taštičku otočíme lícem nahoru a zkontrolujeme švy. Já jsem při přetočení zjistila, že můžu přední černou kapsičku překlopit podél spodní hrany na původně zadní díl. Takže je rubem nahoru. Letní soft je z rubu zajímavý, tak jsem nakonec nechala tak. 

 

4. Pokud jsou švy v pořádku, otočíme ještě rubem nahoru. Vytvarujeme dno kapsičky. Oba spodní rohy rozložíme, 2-3 cm od vrcholu rohu kolmo prošijeme. Podle toho, jak daleko od vrcholu rohu prošije, tak hluboké bude nakonec dno.

5. Roh odstřihneme a otočíme taštičku lícem nahoru a prsty vytvarujeme dno. 

6. Na připravený popruh si napevno přišijeme spodní část trojzubce. Na přední straně kapsičky si vyznačíme střed a našijeme popruh s trojzubcem. Pozor našíváme pouze na přední díl, neprošijte si díly k sobě! Vyzkoušejte, jak vysoko nad přední černou kapsičku na pytlíčky, aby Vám trojzubec po zapnutí nepřekážel, ale aby ani nečněl po zapnutí nad horní okraj celé taštičky.

7. Na střed zadní strany v horní části našijeme druhý díl trojzubce na popruhu. Pozor zase pouze na zadní softshelový díl, neprošijte oba díly k sobě. Popruh našije podle fotky níže. Vytvoříme si tak očko na provléknutí karabiny.

8. Volný konec popruhu založíme a prošijeme, aby se nám spona trojzubce nevyvlékl. Poté založíme horní hrany šusťákových dílu  a prošijeme. Kapsičku vytvarujeme, šusťákový díl zasuneme dovnitř softhelového.

9. Srovnáme hezky horní šev (hranu) a při kraji prošijeme. Kapsičku můžete ozdobit štítkem, nebo nášivkou. Já jsem použila starý kovový štítek z kalhot. Na vnitřní hranu přední černé kapsičky na pytlíčky jsem uprostřed našila malou patentku na zapnutí, aby se neotvírala.

10. A je hotovo :)