Doprava na PPL výdejní místa jen za 30 Kč

Jak vyrobit pouzdro na nůž a meče

Fotonávod na výrobu pouzdra na nůž, které lze zavěsit na pásek a pouzdra na dva mečena na záda. Zvládne to vyrobit úplně každý :)

Co budete potřebovat:

Filc/plsť tloušťka 3-4mm

Polyesterová šňůra průměr 4-6 mm
Polyesterový popruh šíře 20-30 mm
Průvlečné plastové spony 4 ks
Trojzubec plastový 1ks
nýty, kovové kroužky průměr 20-25 mm

 

Postup:

1. Na filc tužkou nakreslíme obdelník velký 17 x 15 cm a obě spodní hrany zaoblíme. Poté si odměříme dva obdelníky 16 x 3 cm a obdelník 12 x 10 cm. Vše vystřihneme. Pozor filc nikdy nestříhejte krejčovskými nůžkami, hrozně si je ztupíte. Vždy používejte obyčejné kancelářské nůžky.
 

2. Na obdelníku 12 x 10 cm si vyznačíme svislou středovou linku. Poté 1 cm od levého kraje vytvoříme šídlem 6 otvorů, vzdálených od sebe cca 1.5 cm. Poté uděláme otvory na opačném kraji obedlníku, tak aby byly přesně proti sobě. Později otvory protáhneme šňůru. Na obdelník se zakulacenými spodními rohy šikmo položíme obdelník s otvory a středovou linií, přišpendlíme a podél vyznačené střední linie prošijeme.

 

3.  Z dvou připravených pruhů filcu (16 x 3 cm) uděláme poutka na protažení pásku. Oba pruhy přinýtujeme jako poutka 1 cm od bočních okrajů. Jak je vidět na fotce. Pokud nemáte nýty, můžete prošit, ale nebude to tak hezké.

  


4. Připravenými otvory provlékneme černou šňůru, začneme dole, úplně stejným způsobem, jako když navlékáme tkaničku do bot.

   
5. Šnůru zavážeme na mašličku a je to. Do tohoto pouzdra dáte různě široké nože, pokud bude nůž nebo šavlička širší, povolíte šňůrku a roztáhnete pouzdro na potřebnou šíři.

  


 Pouzdro na meče na záda

1. Připravíme si dva velké obdelníky 18 cm x 12 cm (tmavě hnědé), vždy dva kusy malých obdelníků  2 x 6cm a 2 x 10 cm (tmavě hnědá) a jeden hlavní díl na záda 20 cm x 12 cm podle obrázku níže (žluté). Velikost tohoto pouzdra na meče je na 6-8 let. Základní žlutý díl jde upravit na odpovídajíc věk, stejně tak velké obdelníky z kterých budou pouzdra na meče. V případě tlustších mečů, nebo pirátský mačet jde zvětšit.

2.  Na spodní rohy hlavního žlutého dílu našijeme přehnuté obdelníčky 2 x 10 cm s provléknutým kovovým kroužkem. Na horní přinýtujeme přehnuté obdelníčky 2 x 6 cm také s provléknutým kovovým kroužkem. Viz spodní fotografie.

3. Na velkých hnědých obdelnících si vyznačíme středovou linii obdélníků a lehce zešikma srovnáme na líc spodního žlutého dílu. Podél středové linie obdelníku přišijeme první obdelník na levé straně a druhý na pravé straně ke žlutému dílu. Viz foto. 

 

4. Při krajích hnědých obdélníku opět uděláme naproti sobě šídlem díry. Asi 1 cm od okraje.  Poté provlékneme šňůrku, stejně jako když provlékáme tkaničku v teniskách. Postupujeme jako u pouzdra na nůž.

5. Do kovových koleček provlékneme popruhy s průvleky a trojzubcem. Vytvoříme tak popruhy na záda. Já udělala podle sportovního batohu, ale můžete navléknout i jinak :)


6. A je to hotovo :)