Doprava na PPL výdejní místa jen za 30 Kč

Jak vybrat dětský stroj

Pokud chcete koupit pro Vaše dítě šicí stroj, je nutné vzít v úvahu několik věcí, jako je věk, dále na jak náročné šití má být stroj určený a zda už Vše dítě umí šít, nebo bude se šitím začínat. Ale ze všeho nejdůležitější je vybrat opravdový kvalitní šicí stroj a nekupovat šicí stroje v hračkářství, jelikož z vlastní zkušenosti vím, že i pro zkušenou švadlenu je těžké na takovém rádoby šicím stroji ušít rovný nezacuchaný šev i na obyčejné tenké bavlně. Takový stroj Vaše dítě spíše od šití odradí, protože bude mít nakonec pocit, že šití je hrozně těžké a složité.

Typy šicích strojů

V podstatě jsou dva typy dětských šicích strojů. Liší se v druhu chapače spodní cívky, tedy v tom, jak a kam vkládáte cívku spodní nitě. U stroje s vertikálním chapačem musíte plastovou cívku spodní nitě vložit do kovového cívkového pouzdra a to zacvaknout do chapače a poté ručním kolečkem vytáhnout spodní nit nad stehovou desku. Toto zvládnou až starší děti. 

83C0_celokovová-konstrukce-chapače

 

Druhý typ stroje má chapač horizontálně, tedy přímo pod průsvitným krytem na stehové desce. Plastová cívka spodní nitě se snadno pokládá po odsunutí plastového krytu do cívkového pouzdra. Navíc díky průsvitnému krytu na cívku stále vidíte, takže hned víte, zda dochází spodní nit. Tento typ chapače je pro děti mnohem vhodnější, protože toto vkládání spodní nitě zvládnou i menší děti.

Q60B_rotační-chapač_BG

 

Pokud mohu doporučit, určitě vyberte pro dítě stroj s horizontálním chapačem, naučí se mnohem dříve stroj zcela samostatně obsluhovat.

Teď je důležité, pro jak staré dítě stroj vybíráte. Pokud vybíráte stroj pro nejmladší děti tedy 6-10 let, doporučuji stroj s chráničem prstů, který zabrání dítěti strčit prstík pod jehlu stroje. I když budete chránič prstů používat, stejně je nutné s takto malými dětmi u šití vždy být a dohlížet na ně, dokud si stroj a šití úplně neosvojí. Pro starší děti, nebo pro ty, kterém již základy šití manipulaci se strojem ovládají, je možné vybrat šicí stroj, který již ve výbavě chránič prstů nemá. Starší děti mají větší ruce a pravděpodobně se jim prst již pod patku stroje ani nevejde.

kd40-finger-guard-500x500

Dětský šicí stroj je v podstatě menší klasický šicí stroj s jednoduchým ovládáním, ale všemi potřebnými funkcemi pro kvalitní šití, takže pokud vyberete kvalitní a s dobrým motorem, může na něm šít dítě, stejně tak začínající švadlenka nebo občasná švadlenka při běžném domácím šití. 

Stroje vhodné i pro nejmenší švadlenky do 3000 Kč

Brother KE14S
Velmi kvalitní šicí stroj s celokovovým jádrem, který nabízí chránič prstů, 14 druhů stehů včetně pružného cikcak stehu a čtyřkrokovou knoflíkovou dírku. Navíc má tento stroj regulaci přítlaku horní patky, což velmi oceníte při šití pružných materiálů, aby se po došití nevlnily a při šití více vrstev. Dále můžete šít s volným ramenem, což znamená, že můžete vysunout přední šuplíček stroje, tím zúžit obvod spodní plochy stroje a navléct nohavici nebo rukáv a pohodlně šít dokola. Samozřejmostí je zpětný chod stroje na zapošívání a regulace napětí nitě.

https://www.sazo.cz/brother/sici-stroj-brother-ke14/

KE14S

 

Brother J14S

Kvalitní šicí stroj s celokovovou vnitřní konstrukcí. Nabízí horizontální chapač, 14 naprogramovaných stehů včetně pružného cikcak stehu, čtyřkrokovou knoflíkovou dírku, nastavitelné napětí horní nitě a možnost šití s volným ramenem. Samozřejmostí je zpětný chod stroje na zapošívání a regulace napětí nitě. Chránič prstů je nutné doobjednat zvlášť, není součástí vybavení stroje.

https://www.sazo.cz/brother/sici-stroj-brother-j14/

j14s-1000x800

Brother J17S

Kvalitní šicí stroj s celokovovou vnitřní konstrukcí. Nabízí horizontální chapač, 17 naprogramovaných stehů včetně pružného cikcak stehu, čtyřkrokovou knoflíkovou dírku, nastavitelné napětí horní nitě a možnost šití s volným ramenem. Samozřejmostí je zpětný chod stroje na zapošívání a regulace napětí nitě. Chránič prstů je nutné doobjednat zvlášť, není součástí vybavení stroje.

https://www.sazo.cz/brother/sici-stroj-brother-j17/

J17S

 

Brother KD144S

Nabízí chránič prstů, horizontální chapač, 14 naprogramovaných stehů včetně pružného cikcak stehu, čtyřkrokovou knoflíkovou dírku, nastavitelné napětí horní nitě a možnost šití s volným ramenem. Samozřejmostí je zpětný chod stroje na zapošívání a regulace napětí nitě. Navíc tři barevné panely, které se dají u stroje měnit.

https://www.sazo.cz/brother/sici-stroj-brother-kd144/

kD144S sovy

KD144S listy

Stroje vhodné pro starší děti a jejich maminky

Tyto stroje nabízejí podstatně více druhů stehů, více funkcí a mají již displej. Jsou to stroje, které dítěti vydrží do dospělosti a plnohodnotně a pohodlně na nich může doma šít dítě i dospělý. Lze na nich šít i náročné materiály, využít ozdobné stehy k vyšívání nebo zajímavým proševům. 
 

Brother KE20

Šicí stroj s LCD displejem, 20 programů, chránič prstů, regulace rychlosti šití, volné rameno, LED osvětlení pracovní plochy. Děti ocení hlavně chránič prstů. Pomocí displeje jednoduše nastavíte délku stehu až do 5 mm a šířku stehu až do 7 mm. Zapošívat můžete jednoduše pomocí tlačítka na hlavě stroje. Navíc můžete zasunout podávací zoubky látky, takže na stroji lze krásně látat. A samozřejmostí je regulace napětí nitě.

https://www.sazo.cz/brother/detsky-sici-stroj-brother-ke20/

ke20-main-500x500

Brother KD40

Šicí stroj s LCD displejem, 40 programů, chránič prstů, regulace rychlosti šití, volné rameno, LED osvětlení pracovní plochy. Děti ocení hlavně chránič prstů a regulaci rychlosti šití. Pomocí páčky snadno nastavíte pomaloučké šití, nebo naopak normální rychlejší šití, záleží jen na vás, jak rychle chcete, aby stroj šil. Pomocí displeje jednoduše nastavíte délku stehu až do 5 mm a šířku stehu až do 7 mm. Stroj umí šít bez pedálu díky tlačítku Start/stop na těle stroje. Zapošívat můžete jednoduše pomocí tlačítka na hlavě stroje. Navíc můžete zasunout podávací zoubky látky, takže na stroji lze krásně látat. A samozřejmostí je regulace napětí nitě. Navíc ke stroji dostanete tři obrázkové panely a je jen na vás, který si vyberete. 

https://www.sazo.cz/brother/detsky-sici-stroj-brother-kd40/

kd40_with_panels-500x500

Brother KD40S

Šicí stroj s LCD displejem, 40 programů, chránič prstů, regulace rychlosti šití, volné rameno, LED osvětlení pracovní plochy. Děti ocení hlavně chránič prstů a regulaci rychlosti šití. Pomocí páčky snadno nastavíte pomaloučké šití, nebo naopak normální rychlejší šití, záleží jen na vás, jak rychle chcete, aby stroj šil. Pomocí displeje jednoduše nastavíte délku stehu až do 5 mm a šířku stehu až do 7 mm. Stroj umí šít bez pedálu díky tlačítku Start/stop na těle stroje. Zapošívat můžete jednoduše pomocí tlačítka na hlavě stroje. Navíc můžete zasunout podávací zoubky látky, takže na stroji lze krásně látat. A samozřejmostí je regulace napětí nitě. Navíc ke stroji dostanete tři obrázkové panely a je jen na vás, který si vyberete.

Tento stroj nabízí funkce i pro pokročilejší švadlenky a je tak vybaven, že určitě splní všechny požadavky i  potí, co se již naučíte dobře šít.

https://www.sazo.cz/brother/detsky-sici-stroj-brother-kd40s/

kd40s-500x500

Pokud kupujete stroj pro dítě a sami šít neumíte, nemusíte se vůbec bát. Dnes na internetu najdete mnoho videí i návodů, jak na základní obsluhu stroje, tak i na šití krok za krokem. Na našich stránkách najdete fotonávody na šití i pár článků třeba o tom, jak se vyznat v jehlách k šicím strojů, na co se používají jednotlivé stehy u stroje a třeba co nesmí chybět ve výbavě švadlenky.